close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 9 listopada 2018

  W dniu 3 listopada 2018 r. w Szanghaju odbyło się otwarcie pierwszego przedstawicielstwa zagranicznego Portu Gdańsk w Chińskiej Republice Ludowej. Zostało ono utworzone przy współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH).

  W uroczystości wzięli udział Podsekretarz  Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej p. Grzegorz Witkowski, Prezes Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu p. Tomasz Pisula, Prezesi Zarządów portów Gdańsk, Gdynia, Szczecin-Świnoujście, Ambasador RP w Chińskiej Republice Ludowej, Konsul Generalny w Szanghaju oraz liczni przedstawiciele chińskich firm shippingowych i władz portu Szanghaj.

   

   

  Spiritus movens tego przedsięwzięcia jest zachęcenie nowych partnerów z Chin do inwestycji w Polsce. Według władz Portu Gdańsk otwarcie biura w Szanghaju to pierwszy krok do budowy silnej pozycji spółki na mapie Europy i świata. Ścisła współpraca stron daje duże szanse, aby stał się on oknem dla chińskiego handlu optującego za zwiększeniem swojej obecności w Europie Środkowowschodniej oraz w Skandynawii. W tym celu obie strony podjęły szereg działań, m.in. w ramach inicjatywy Jednego Pasa i Szlaku oraz projektu - Port Centralny. Jako globalny gracz Port Gdańsk zdecydował się stawiać na międzynarodowych partnerów, dlatego nadał największy priorytet współpracy z chińskimi partnerami.

   

   

  Przedstawicielstwo Portu Gdańsk dzieli swoje pomieszczenia z szanghajską siedzibą PAIH mieszczącą się pod adresem; Suite 1708, Cross Tower, No. 318 Fuzhou Road, 200001 Shanghai, Huangpu District.

  G. Witkowski - Wiceminister GMiŻŚ
  G. Witkowski - Wiceminister GMiŻŚ

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: